Zbrody.cz

03 Pro, 2009

Vánoční checklist pro efektivní kampaně

Autor: Petra Brodilová | Rubrika: Internetový marketing

Přemýšlíte, jak využít vánoční atmosféry a nákupní honičky v kampaních v AdWords nebo Skliku? Vánoční čas neskýtá pouze příležitosti k růstu kampaní, ale také hrozby, se kterými byste měli počítat.

Pro inzerenty jsem připravila checklist, podle kterého si můžete zkontrolovat, zda jsou vaše kampaně na žhavou nákupní sezónu připraveny. Internetoví uživatelé se zatím kvůli teplému počasí nebo čekání na výplatu do pořádného nákupního bláznovství ještě nepustili. Je tedy stále čas je oslovit inzercí ve vyhledávačích i na obsahových webech. Aplikujte ve svých kampaních následující doporučení a nenechte se předběhnout konkurencí!

Uvedená doporučení jsou vhodná pro inzerenty, kteří mají produkt či službu, která dovede využít vánoční sezónu – dárky, tradice, vánoční pochutiny a aktivity, atd.

  • Rozpočty

Mějte nejenom dostatek finančních prostředků na svých PPC účtech, ale hlídejte také denní rozpočty svých kampaní. Nastavte denní rozpočty nejméně o polovinu větší, než je vaše průměrná denní útrata a sledujte své kampaně pravidelně pro případ, že by rozpočty potřebovaly ještě více uvolnit.

  • Ceny za proklik

Vánoce jsou pro inzerenty dobrým důvodem, proč se cpát na vyšší pozice. A k vyšším pozicím dopomůže nejenom skvěle postavená relevatní kampaň, ale také nastavená vyšší maximální cenová nabídka za proklik. A právě zvyšování maximální ceny za proklik je nejčastější „vánoční PPC manipulací“. Inzerenti vědí, že Vánoce jsou nejenom časem lásky a pohody, ale také časem vyšších konverzních poměrů. Počítejte s tím také a využijte ochotu uživatelů více nakupovat naplno!

neaktivni_slovo

  • Speciální klíčová slova

Můžete použít i speciální klíčová slova, která uživatelé v průběhu roku vůbec nevyhledávají. Se statistik hledání klíčových slov můžete zjistit, jaká spojení uživatelé hledají a na svém webu jim můžete vytvořit stránky na míru jejich dotazu. Dárek pro manželku? Dejte uživateli na výběr a doporučte mu dárky z vašeho sortimentu. Manžel vám bude vděčný. Použít můžete také kombinace jako produkt + dárek, vánoční, atd.

darek_pro_vanoce

insights_vanocni

Jak využít hledání vánočních témat? Hera a Centrum to zkusili inzerci na klíčové slovo cukroví takto:

cukrovi

  • Sezónní inzeráty

Pokud by váš produkt mohl být vhodným vánočním dárkem, řekněte to i v inzerátu! Uživatele lépe naladíte ke koupi a zdůrazníte dobrý důvod, proč váš produkt zakoupit. Komunikovat můžete i speciální vánoční slevy, balíčky či akce. V obsahové síti mohou fungovat i fráze jako: „Nemáte ještě dárek pro manželku?“ nebo „Kupte dárek na poslední chvíli!“.

  • Bannery

Vánoční konverzní poměry mohou být důvodem, proč využít bannery v obsahové síti AdWords. Nemáte grafika, který bannery přípraví? Nevadí, v AdWords nástroji Display Ad Builder najdete jak speciální vánoční, tak klasické šablony, podle kterých přípravu bannerů zvládne i úplný laik.

adbuilder_vanoce

Jste nyní na Vánoce zcela připraveni? Nezapomeňte také na to, že konverzní poměry po Vánocích klesají a vánoční inzeráty v dubnu jsou spíše ostudou než kreativním nápadem. Myslete také na to, abyste stihli všechny poptávky před Vánoci vyřídit a vánoční kampaně včas vypnout.

Jak své kampaně připravujete na Vánoce vy? Máte nějaké tipy, jak využít sezónu? Nebo se právě odlišujete tím, že Vánoce za každou cenu do svých kampaní netlačíte?

Žádné komentáře k příspěvku "Vánoční checklist pro efektivní kampaně"

Přidat komentář


  • Robertestag: Unimoda je super obchod se second-hand oblečením, ale máme také boty, kabelky nebo doplňky. Funguje u nás také obrácená aukce, a to v kategor
  • HomemarketSU: Дорогие друзья! Приглашаем Вас пройти обучение в сервисном центре "Хоум Маркет" по
  • Primback92q: skup aut Should you be in the market for an automobile, it could appear to be a daunting task.

Petra Brodilová

Petra Brodilová

Stále studuji, občas pracuji a tento rok také více cestuji. Na svém blogu bych se s vámi ráda podělila o postřehy z internetového marketingu, který je mým koníčkem, studijním oborem a obživou zároveň.


Můj Flickr